2016 Makyaj Trendi: Dumanlı Göz Makyajı

Hababam Sınıfı En Komik Sahneler
8 Mayıs 2016
Z Kuşağını Anlayın Hayatta Kalın
9 Mayıs 2016

Hepimiz biliyoruz ki; çoğu zaman gözlerimiz ifade etmeye çalıştıklarınızdan çok daha fazlasını anlatır. Özellikle göz yapısına uygun olarak yapılmış doğru bir göz makyajı ile tüm bakışları üzerimize çekebilir, kelimelerin yaratmadığı güce bakışlarımızla sahip olabiliriz. 

Göz makyajı söz konusu olunca; doğru etkiyi sağlayabilmek için yalnızca göz yapımızı değil tüm yüz yapımızı da tanımalı, bununla birlikte makyaj trendlerini de yakından takip etmeliyiz. 2016 yılının göz makyaj trendlerine baktığımızda dumanlı göz makyajını bu sezon oldukça sık göreceğiz. 

Dumanlı göz makyajı denilince akla yalnızca siyahlar, griler gelmesin; bu sezon dumanlı göz makyajında mavi, kırmızı, altın tonları gibi oldukça farklı renkleri de göreceğiz. 

Bakışlarınızı ve ifadenizi belirgin kılmak için must have tekniklerden biri olan dumanlı göz makyajı denildiğinde klasik haline gelen siyah farlar, rafa kalkarak yerini mavi, altın, kırmızı, mor ve kahve tonlarına bırakacak. 

Böylesine renkli ve canlı renk paletlerini kullanmanıza özgürlük tanıyan dumanlı göz makyajı treninde en önemli detay; göz renginize uygun far tonunun seçilmesidir. Ancak göz renginizle uyumlu far tonunu tercih ettiğinizde beklediğiniz etkiye sahip olabilir, bakışlarınızın gücünü hissedebilirsiniz. Örneğin, mavi göze sahipseniz; bakır, gri ve mavinin tonlarını; yeşil renkli göze sahipseniz ise kırmızı, pembe ve mor tonlarını tercih etmelisiniz. Kahverengi gözlere sahipseniz ise sizleri de şanslı grubumuza dahil edebiliriz; zira dumanlı göz makyajında her renk sizlerde şahane görünecektir. 😉

Gözlerinize uygun rengi seçtikten sonra gizemli ve romantik bakışlara ulaşmak için yalnızca uygulamaya geçmeniz gerekiyor. Gelin, birlikte adım adım dumanlı göz makyajı uygulamasına göz atalım. 

  • Kalıcılık sağlamak amacıyla dumanlı göz makyajında ilk olarak göz kapaklarınıza primer uygulamalısınız.  
  • Tercih ettiğiniz tondaki göz farının açık tonunu tüm göz kapağınıza uygulayınız.
  • Farınızın koyu tonunu ise, göz kapağınızın dış kısmından kaş kemiğine doğru uygulayıp, açık ve koyu tonu far fırçası yardımıyla harmanlayarak birbirlerine karışmalarını sağlayınız. 
  • Etkileyici bakışların yardımcı oyuncuları olan göz kalemlerini unutmuyoruz. Bakışlarınızın derinliğini arttırmak için, aynı tonda göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinize uygulayınız. 
  • Buğulu ve romantik bakışlara sahip olmanız için son olarak yapmanız gereken; birkaç kat maskara ile kirpiklerinize hacim vermek olacak. 

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir