2016 Yazı İçin Vizesiz Tatil Rotaları

Türkiye’de En Çok İtibar Gören 20 Meslek Açıklandı
11 Mayıs 2016
Hiç Duymadığınız Faydalı Web Siteler
11 Mayıs 2016

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber hareketlenmeye başlayan tatil sezonu için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Son dönemdeki gelişmeler sonucunda hangi ülkelerin vizesiz seyahat olanağına sahip olduğunun belirsizleşmesinden dolayı çoğu kişi tatil planlarını sonraya erteleme kararı alıyor. Gelin, bu belirsizliği ortadan kaldıralım ve siz tatil severler için 2016 yılının vizesiz popüler tatil noktalarına birlikte bakalım. 😉

  1. Belarus: Rusya’nın vize uygulamasına başlamasından sonra popülerlik kazanan Belarus, 2016 yılında en çok tercih edilen ülkeler arasında yükselişini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Eski Sovyet cumhuriyetlerinden biri olan Doğu Avrupa ülkesi Belarus denize kıyısı olmayan, kırsal kesimi ve renkli mimarinin mükemmel harmonisi eşliğinde hesaplı bir tatil rotası sunuyor.
  2. Karadağ: Eski bir Yugoslavya eyaleti olan Karadağ, Adriyatik kıyısında doğal güzellikleriyle göz dolduruyor. Konumu ve zengin tarihi ile yüksek dağlarla çevrili yeşillikler aynı potada buluşturmayı başarmış bir Balkan Ülkesi…
  3. Japonya: Uzak Doğu’nun sanayi devi ülkesi aynı zamanda zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile eski ve yeni mimarinin karmaşasından doğan güzelliğiyle macera sever turistleri ağırlıyor. Dünyanın en pahalı ülkeleri arasında gösterilen Japonya’da Tokyo’nun yanı sıra Kyoto yani Tapınaklar Şehri de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.
  4. Tayland: El değmemiş ormanları, tropikal iklimi, hareketli sahilleri ve ucuz konaklama olanakları ile yıllardır tatilcilerin gönlünde taht kurmuş olan Tayland egzotik bir tatil arayışında olanların beklentilerini eksiksizce karşılarken tapınakları, sarayları ve gece hayatıyla da farklı imkânlar sunuyor.
  5. Seyşeller: Doğal güzelliklerin buluşma noktası olan Seyşeller üzerinde bulunduğu 92 ada ve adacığın hakkını veriyor. Ekvatora yakınlığına rağmen ılıman iklimi ve harikulade denizi ile romantik tatiller için tartışmasız bir rota oluyor.
  6. Brezilya: Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya, hem Dünya’nın 7 Doğa Harikalarından biri olan İguazu Şelaleleri’ne hem de Corcovado Tepesi’nde bulunan ünlü İsa heykeline ev sahipliği yaparken hareketli gece hayatıyla da turistlerin vazgeçilmez durağı oluyor.
  7. Fiji Adaları: 300 adadan oluşup dünya üzerinde güneşin ilk doğduğu yer olan Fiji Adaları, el değmemiş ipeksi kumsalları, mercan kayalıkları ve mavinin her tonunu barındıran denizi ile huzurlu ve egzotik bir macera vaat ediyor.
  8. Hong Kong: Hareketli yaşantısı ve modern mimarisi ile adeta bir turizm cenneti olan Hong Kong dünyanın en kozmopolit ülkelerinden biridir. Klasik tatil anlayışının aksine hareketli, hızlı ve modern şehir hayatını egzotik tatlarla bir araya gelişinden oluşan macera dolu bir tatil olanağı sunuyor. Gelişmiş metro ağı sayesinde gelenlere üstteki şehrin yanı sıra gezebilecekleri “metro şehri” ile farklı bir tatil olanağı sunuyor.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir