Burcunuza Uygun Koku Türleri

Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal Yarın Cunda’da Evleniyor
13 Mayıs 2016
Oya Aydoğan’ı Kaybettik
15 Mayıs 2016

Kokunuz ruhunuzdan yansıyan bir iz ve bir yankıdır. Sizin için en uygun parfüm ise kişisel hazinenizin en çekici kanıtıdır. Çünkü Christian Dior’un da söylediği gibi, “Bir kadının parfümü, onun el yazısından daha çok şey anlatır.”

Evet, kokunuz size ve kişiliğinize dair pek çok detay barındırır içinde, tüm duyularınızı etkisi altına alır. Ancak öncelikle işe, cildinize uygun doğru kokuyu seçmekle başlamalısınız. Hayatımızın pek çok alanına etki eden burçlarımızın bizlere en çok yakışan kokuyu keşfetmemize yardımcı olacağını henüz bilmiyorsanız; sizleri de büyülü kokular eşliğinde yazımızın derinliklerine alalım. 😉

KOÇ BURCU:

21 Mart – 20 Nisan doğumlu yenilikçi ve kitleleri peşinden sürükleyen Koç burcu kadınlarının cesur, tutkulu ve girişken yapılarına manolya, lavanta çiçeği, ıtır çiçeği, canlı ve baharatlı kokular çok yakışacak.

Ayrıca  tarçın, gül, lavanta, sandal ağacı gibi egzotik kokularla birlikte canlı, ateşli, güçlü kokular, Koç kadınlarının kendinden emin doğalarına oldukça uygun olacaktır. 

BOĞA BURCU:

21 Nisan – 21 Mayıs doğumlu güzelliğine ve kişisel bakımına önem veren Venüsün feminen, romantik Boğa kadınları için doğaya yakınlığıyla bilinen çiçeksi kokular ve sofistike toprak kokuları uygun olacaktır. Ayrıca mandalina, greyfurt gibi narenciye kokuları da Boğa burcu  kadınlarının duyularını harekete geçirir ve enerji verir.  Uğurlu kokuları; Elma ve Müge Çiçeği olan Boğa burcu kadınlarının, sardunya, gül ve meşe notaları içeren parfümler de vazgeçilmezleri arasındadır.

İKİZLER BURCU:

22 Mayıs – 22 Haziran doğumlu sempatik, havai ve çekici ikizler kadınlarının favori kokuları tatlı, baharatlı ve odunsu esintiler içermektedir. Ayrıca gardenya, menekşe gibi ferah çiçek kokularını tercih etseler de bu çiçek kokularının notaları mutlaka güçlü olmalıdır. Hayata enerji katan İkizler kadının uğurlu kokuları, Mimoza ve Çiğdemdir.

YENGEÇ BURCU:

Felsefesi dinginlik olan 23 Haziran – 22 Temmuz doğumlu Yengeç burcu kadını, evcimen yapısı ve uysallığı ile dikkat çekmektedir.  Vanilya, zambak, paçuli, amber gibi kokular Yengeç burcu kadınına evini hatırlatacağından favori kokuları arasındadır. Romantik ve zarif yengeç burcu kadınlarının doğalarına uygun olan odunsu kokularla harmanlanmış taze çiçek kokuları dikkat çekerken uğurlu kokuları, Gül ve Leylaktır.

ASLAN BURCU:

Sanatçı ruhlu olan 23 Temmuz – 23 Ağustos doğumlu Aslan burcu kadınlarının kendinden emin, güvenli, dinamik, güçlü, canlı, etkileyici, sıcakkanlı, cesur, lider, sevecen, neşeli yapılarına biberiye, amber, karanfil, tarçın, paçuli ve yasemin çok yakışacak. İlişkilerinde sadakate verdikleri önemle partnerlerini etkisi alan ve özgüvenlerini güneşten alan Aslan burcu kadınlarının uğurlu kokuları, Misk ve Portakal Çiçeğidir.

BAŞAK BURCU:

Detaylara verdikleri önemle adeta bir yaşam analisti olan 24 Ağustos – 22 Eylül doğumlu Başak burcu kadınları için mint, narenciye ve gül kokuları vazgeçilmezdir. Uğurlu kokuları Leylak, Limon, Sardunya ve Bergamut olan Başak burcu kadınlarını baştan çıkarmak için doğadan gelen saf ve taze kokular abartısız ve zarif bir karışım içinde sunulmalıdır.

TERAZİ BURCU:

Sakin kişilikleriyle huzurun simgesi haline gelen 23 Eylül – 23 Ekim doğumlu Terazi burcu kadınları büyüleyici derecedeki doğallıklarını baharatlı ve egzotik kokular ile tamamlamaktadır. Papatya, gül, sümbül, fesleğen gibi çiçeksi kokuları tercih eden Terazi burcu kadınlarının uğurlu kokuları; Gardenya, Yasemin, Gül‘dür.

AKREP BURCU:

Gizemli ve dramatik yapılarının yanı sıra zerafetiyle dikkat çeken 24 Ekim – 22 Kasım doğumlu Akrep burcu kadınları; sandal ağacı, konyak, vanilya, tarçın gibi iddialı kokuları tercih etmektedir. Derine inen, araştıran, kıskanç ve şehvetli Akrep burcu kadınlarının uğurlu kokuları, Misk ve Manolya‘dır.

YAY BURCU:

Hayata entellektüel bir bakış açısıyla bakan ve özgürlüğüne düşkün 23 Kasım – 21 Aralık doğumlu Yay burcu kadınlarının doğasına, şekerli kokular ve portakal çiçeği gibi meyveli çiçek kokularının enerjisi uygun olacaktır. Kaşif, maceracı, idealist, hayalperest ve  iyimser Yay burcu kadınlarının uğurlu kokuları; Nergis, Zambak ve Yasemin‘dir.

OĞLAK BURCU:

Sorumluluklarının bilincinde olan ve hırslarıyla dikkat çeken 22 Aralık – 20 Ocak doğumlu Oğlak burcu kadınları; konyak, yasemin, yosun gibi iddialı kokuların romantik tonlarını tercih eder. Bu burç grubu kadınların uğurlu kokuları, Kadife Çiçeği ve Kamelya‘dır.

KOVA BURCU:

İnatçı, deneysel, sıradışı ve farklılıkları seven 21 Ocak – 19 Şubat doğumlu Kova burcu kadınları, yenilikçi, doğal, çiçeksi ve sıcak kokuları tercih ederler. Lavanta, portakal, adaçayı gül gibi kokuların yanında, karabiber, sandal ağacı, selvi gibi kokulardan da hoşlanan Kova burcu kadınlarının uğurlu kokuları, Menekşe ve Kır Çiçekleri‘dir.

BALIK BURCU:

Zodyak’ın en çekingen, naif kadınları olan ve sezgileriyle hareket eden 20 Şubat – 20 Mart doğumlu Balık burcu kadınları, anason, manolya, amber ve iris gibi ağır, güçlü kokuları tercih ederler. Anaç yapılarına uygun çiçeksi kokular, her dönem vazgeçilmezleri arasında yer alan Balık burcu kadınlarının uğurlu kokuları;  Zambak ve İnci Çiçeği’dir. 

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir