Çikolata Maskesinin Faydaları

Zor Lekelerle Başa Çıkmanın Yolları
2 Mayıs 2016
Sosyal Medya Eğitimi Pedofili Vakalarını Azaltır Mı?
3 Mayıs 2016

İstisnasız herkesin sevgilisi olan çikolatanın faydaları saymakla bitmez. Gerek kokusu gerekse lezzeti ile gönüllerde taht kurmuş olan çikolatanın mükemmel bir cilt maskesi olduğunu da biliyor muydunuz? Hazırsanız bir paket çikolatanızı yanınıza alın, çikolata maskesinin yararlarını birlikte inceleyelim.

  1. Çikolata, cilde zarar vermeden cilt renginin koyulaşmasına yardımcı olur. Yaz ayları yaklaşırken bronzlaşmamıza sağlayacak bu tatlı yardımcı, kısa tatillerimizde maksimum fayda almamızı sağlar.
  2. Tadıyla aklımızı başımızdan alan çikolata maskesi, cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır.
  3. Günümüz şehir hayatı ve plaza ortamlarındaki çalışma koşullarının doğal sonucu olan yüksek stres hormonal sistemi ve dolayısıyla cildimizi olumsuz etkilemektedir. Çikolata maskesi ile yoğun stres kaynaklı cilt problemlerinin önüne geçebiliriz.
  4. Çikolata maskesiyle cildin parlaklığı artar ve doğal ışıltısı geri gelirken aynı zamanda cildin yumuşamasına da yardımcı olur.
  5. Çikolata maskesini cilde uygulayabileceğiniz gibi kafa derisine de uygulayabilirsiniz. Kafa derisine uygulandığında kepek, kaşıntı gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olurken kafa derisinin sağlığının korunmasında da doğal bir yardımcınız olur.
  6. Çikolata maskesi mükemmel bir peeling’dir. Çeşitli nedenlerden kuruyan ve ölen cilt hücrelerini temizlerken ölü hücrelerin yerine gelenlerin de daha sağlıklı olmasında yardımcı olur.
  7. Antioksidan özelliği olan çikolata sayesinde çikolata maskesi doğal olarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken cildin esnekliğini korumasına ve kaybolan esnekliğini geri kazanmasına yardımcı olur.

Yorumunu bizimle paylaş

1 Comment

  1. MERVE KOCABAŞ dedi ki:

    çok sağolun canımızı çektirdiniz yani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir