Dünyadaki ve Türkiye’deki En İyi 10 Website

İstanbul’a Yakın 5 Tatil Kaçamağı Yeri
7 Mayıs 2016
Hababam Sınıfı En Komik Sahneler
8 Mayıs 2016

Günlük site ziyaret ortalaması ve sayfa görüntüleme sayısı kombinasyonu temel alınarak hesaplanan en iyi web sitelerine ilişkin liste Alexa.com tarafından açıklanmaktadır.

Ülke bazında, global bazda ve kategori bazında filtrelenebilen sonuçlarda Nisan ayı istatistiklerine baktığımızda Türkiye’de Google.com.tr‘nin Dünya’da ise Google.com‘un zirvede yer aldığını görüyoruz.

Sosyal medya platformları arasında 1.59 milyarlık aktif kullanıcı sayısı ile hala daha popülerliğini yitirmeyen Facebook’un, listede uzunca bir süre Google’ın ardından ikinci sırada yer almasına rağmen Nisan ayında listenin üçüncü sırasına gerilediğini görüyoruz. Dijital mecralarda video marketing önemi konuşula dururken günlük 4 milyar video izleme sayısıyla Youtube, listenin 2. sırasına yükselmiştir.

2015 yılında Türkiye’de 4 milyon 300 bin kullanıcı sayısına ulaşan profesyonel sosyal medya ağı olan Linkedin‘in ilk 10’da yer almaması, listenin göze çarpan detaylarından birisi. Ayrıca Dünya’da 6. sırada yer alan Wikipedia.org’un Türkiye’de ilk 10’a giremeyip Eksisozluk.com‘un 6.sırada yer alması Türkiye’de aranılan bilgiye Wikipedia.org yerine Eksisozluk.com’dan ulaşıldığının açık göstergesidir.

Şimdi gelin, listenin tamamına birlikte bakalım;

No Türkiye Dünya
1 Google.com.tr Google.com
2 Youtube.com Youtube.com
3 Facebook.com Facebook.com
4 Google.com Baidu.com
5 Onedio.com Yahoo.com
6 Eksisozluk.com Wikipedia.org
7 Twitter.com Amazon.com
8 Milliyet.com.tr Qq.com
9 Hürriyet.com.tr Twitter.com
10 Sahibinden.com Google.co.in

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir