Efsanevi Yıldız Marilyn Monroe 90 Yaşında

Plajlarda Bebek Modası
1 Haziran 2016
Hangi Yiyecekler Ne Zaman Yenmeli – 1. Bölüm
2 Haziran 2016

1 Haziran 1926 yılında hayata gözlerini açan Norma Jeane Mortenson, yaşadığı süre zarfından böyle bir efsaneye dönüşebileceğini acaba tahmin etmiş midir?

Los Angeles, California’da doğan Norma, ya da hepimiz tanıdığı adıyla Marilyn Monroe şu an bile Hollywood’un en beğenilen ve en tarz ikonlarından biri olarak görülmektedir. 2016 yılına girilmesiyle beraber yaşasaydı 90 yaşında olacak olan Monroe günümüzde dahi geniş kitlelerin güzellik sembolü olarak anılıyor.

Genç yaşında hayata gözlerini yuman genç yıldızı 90.yaş gününde anarken sizin için bazı bilinmeyenlerini derledik.

1. Evlilik konusunda bahtsız olan Monroe, bilinen iki medyatik evliliğinin yanı sıra daha ismini değiştirmeden önce gerçekleştirdiği bir evliliği bulunmaktadır. Neden olarak ise cinsel tacize uğradığını belirttiği yetimhaneye dönmemek olarak söylemiştir.

Marilyn-Monroe-James-Dougherty-Catalina-Island-1943-tile

2. Marilyn’nin oyuncu koçu olan Paula onun her şeyiydi. Her konuda Paula’nın tavsiyesini dinler ve asla sözünden çıkmazmış.

marilyn-monroe-paula-strasberg-1962

3. Ölümü gizemini hâlâ korumaya devam ederken gösterilenin aksine otopsiyi yapan doktorların ölümünün cinayet olduğunu düşündüğü bilinen bir gerçek. Yapılan otopside, Marilyn’nin vücudunda bulunan öldürücü maddenin odasındaki hiç bir ilaçta bulunmadığı ve o maddeyi içeren ilacın ise tek başına bulunmasının imkansız olduğu iddia edilmiştir.

Marilyn-Monroe-olum-haberi-14. İkinci kocası olan Joe DiMaggio boşanmalarına rağmen Marilyn’e karşı olan aşkından ölümünün ardından 20 yıl boyunca mezarına üç haftada bir güller göndermeye devam etti.

5. 1956 yılında kendi firması olan Marilyn Monroe Productions ile Marilyn sinema tarihinde kendi prodüksiyon şirketi olan ikinci kadındır.

marliyn

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir