En Teknolojik Yelkenli Yarışı

Tarihin İlk Müşteri Şikayeti 4 Bin Yıl Önce Yapılmış
28 Mayıs 2016
Renkli Balyajların Trendi Değişiyor
29 Mayıs 2016

15.si düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup bu yıl da İstanbul Boğazı’nda otuz farklı ülkeden yüz tekne ve bin sporcuya ev sahipliği yaptı.

Etkinlik, Dolmabahçe-Tarabya hattındaki Boğaziçi parkurunda başladı. Yarışlar, Tarabya koyu önünde sona erdi. Dün Setur Kalamış Marina’da finali yapılan dört günlük yarış sona erdi.

Organizasyonun en dikkat çeken bölümlerinden birisi 15 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahip Hydros ve ekibiydi. Dünya çapında ünlü yelkenci Jérémie Lagarrigue’in dümenciliğini yaptığı Hydros, yarışa özel İstanbul Boğazı’nda harika bir gösteri düzenledi. Dünyanın en hızlı yelkenli teknelerinden olan Hydros, Boğaz’da 31.46 knot (58 km) hızı gördü. Aynı zamanda yarışta Turkcell 4.5G’nin temsilcisiydi. Ayrıca yarıştaki Pirhana/Ladies ekibinin 5 kadın yelkencisi, Mustafa Öncü’nün dümenciliğindeki kıyasıya rekabette dikkatleri üzerlerine çekti.

Yarış, BC Live iPhone uygulaması ve www.bosphoruscup.org sitesine ek olarak sponsoru olan Turkcell’in Platinum uygulamasından canlı izlendi. Tam Burada servisi ile yarışçıların konumları tespit edilirken, farklı kamera açıları için de LTE Broadcast kullanılarak Türkiye’nin en teknolojik yarışı yapıldı.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir