Güreşlere Ramazan Molası Verildi

İstanbul’da Ramazan Boyunca En Çok Ziyaret Edilen Türbeler
7 Haziran 2016
Neden Kaşınmak İsteriz?
7 Haziran 2016

Türkiye Güreş Federasyonu, 2016 yılı Yağlı Güreş Takvimi düzenlemesine göre Ramazan süresince güreş turnuvası yapılmayacağını açıkladı. Edirneli pehlivanlar da bu molayı günde çift antrenman yaparak değerlendireceklerini ve böylece Kırkpınar müsabakalarına daha güçlü bir dönüş yapacaklarını açıkladılar.

Pazar günü Kâğıthane Yağlı Güreşleri’ndeki müsabakalar Ramazan ayı öncesi finali gibiydi ve adeta bir şölen havasında geçerken atmosferi Kırkpınar’ı aratmadı.

12 yıldan bu yana Kâğıthane Yağlı Güreşleri’nin ağalığını yapan Yusuf Yoldaş ise güreşler sırasında açıklamada bulunarak,

“Ben sporcuyken, 12 yıl önce ihale sırasında ağalık bana kaldı. O günden bu yana ben de devam ediyor. Güreşin içerisine girince Türkiye genelinde dostlarımız oldu, bu sürenin de nasıl geçtiğini hiç hatırlamıyorum. Önümüzdeki yıl 13’üncü sene olacak, ama bu yıl rakip çıkarsa daha iyi olur. Ama hedefim bu 13’üncü ağalığı da almak istiyorum. Bu işler gönül işleri, maddiyatı bir kenara bırakın, biz hafta sonunu ailelerimizden mahrum geçiriyoruz. Güreş tarihi bir sporumuz, ata sporumuz, güreş Türkün gücü, Türkün sporudur. Bunu yaygınlaştırmak geliştirmek hepimiz için bir görevdir.” dedi.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir