Güzelliğin Sırrı: Zencefil

Gelin Kınada, Damat Düğünde Ağlar
24 Haziran 2016
İnsan Vücuduyla Alakalı Unutmamız Gereken Mitler
25 Haziran 2016

Yapaylıktan vazgeçip kendimizi doğaya bıraktığımızda adeta büyük mucizelere kapı aralayabiliyoruz. Genellikle kış aylarında başvurulan doğa harikalarından zencefil ile hem içinize hem de cildinize adeta bir yeniden doğuş yaşatabileceğinizi biliyor muydunuz? İçerdiği birbirinden önemli maddelerle hem güzel hem genç görünmenize katkı sağlayacak zencefili mutfağınızdan eksik etmemenizi sağlayacak 7 büyük yarar sizlerle!

  1. Zencefil mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Taze zencefili buzla karıştırıp haftada bir cildinize uygulayabilirsiniz.
  2. Sıkıntıdan, üzüntüden oluşan lekelere ve egzamaya karşı birkaç damla zencefil yağı ile cildinizi yumuşatabilirsiniz.
  3. Kimyasallarla dolu saç bakım spreylerini bırakın! Rendelenmiş bir miktar zencefil ile suyu bir şişede karıştırarak sprey halinde saçlarınıza uygulamanız saçlarınızı besler ve canlandırır.
  4. Zencefil ölü deri hücrelerinizden arınmaya da yardımcıdır. Koyu kıvamlı petekli bala zencefil karıştırarak sadece boğazınızı değil, cildinizi de yumuşatırsınız.
  5. Her gün bir iki fincan zencefil çayı içmek, alerjik akıntılara oldukça iyi gelir.
  6. Yapılan birçok araştırma, zencefilin Alzheimer hastalığına karşı önleyici bir etkisinin olduğunu kanıtladı!
  7. Gebelikte sabah bulantıları ve halsizlik yaşıyorsanız, bu şikayetlerinizi azaltmak ve daha dinç olmak için zencefil tüketiniz!

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir