Hiç Duymadığınız Faydalı Web Siteler

2016 Yazı İçin Vizesiz Tatil Rotaları
11 Mayıs 2016
Instagram Yenilikten Fazlasını Vaad Ediyor
12 Mayıs 2016

Bu yazımızda eminiz ki şuana kadar ismini bile duymadığınız ama kendileriyle tanıştığınızda sizleri faydalarıyla ziyadesiyle mutlu edecek web sitelerden bahsedeceğiz. 

1. RANDOM USEFUL WEBSITES

Canınız sıkılıyor ve internette dolaşmak istiyorsanız; ancak hangi sitede nasıl zaman geçireceğinizi bilmiyorsanız; bu site tam size göre. Siteye giriş yaptığınız anda her tık, sizi random olarak faydalı sitelere gönderecek. Bizce bi’deneyin! 🙂

random useful websites

2. TIMELAP

Bu eşsiz website, 1 dakikadan kısa bir sürede Dünya’nın son 30 yılda nasıl bir değişim geçirdiğini gösteriyor. Hangi ülkenin değişimini görmek istiyorsanız konumu seçin, arkanıza yaslanın ve uydu fotoğraflarının time-labse videolara dönüşümünün mucizesine tanıklık edin.

timelap

3. SLEEPYTI.ME

Oldukça basit olarak tasarlanmış bu websitesi ile ne zaman uyanmak istediğinize bağlı olarak ne zaman uyumanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Sistem, bilimsel uyku döngülerini baz alarak kişinin en iyi dinleneceği saatleri otomatik olarak hesaplıyor.

sleepyti.me

4. PRIVENOTE

Hangimiz öğretmenimizin meraklı bakışları eşliğinde yan sıradaki arkadaşımızla ders boyunca tek bir not kağıdı üzerinden yazışmadık ki… 🙂 Artık bu eğlenceli maceranın tüm riskleri Privenote ile ortadan kalkıyor. İlgili web site ile okunduktan sonra kendini yok eden notlar yazabilirsiniz.

Privnote

5. RECIPEPUUPY

Bu lezzetseverlere özel web sitesi (recipepuppy.com) ile evinizden olan malzemelerden hangi yemekleri yapabileceğinizi listesini alabilirsiniz.

recipepuupy

6. KEYBR

İlgili web site (keybr.com) ile dokunmatik ekranlarda yazma kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz.

Ekran Resmi 2016-05-11 19.21.52

7. OLD VERSION

oldversion.com ile kullandığınız ya da eskiden kullanmakta olduğunuz programların ve yazılımların eski sürümlerini bulabilirsiniz.

old version

8. READIBILITY SCORE

readibility-score.com ile içeriklerinizin, metinlerinizin ne kadar okunma dostu olduğunu analiz edebilir, içeriklerinizin okunma oranını arttırabilirsiniz.

readibility-score.com

 

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir