Huzurun Adı: Krabi Adaları

Bursa Arka Arkaya Sallandı
7 Haziran 2016
İstanbul’da Ramazan Boyunca En Çok Ziyaret Edilen Türbeler
7 Haziran 2016

Her ayak bastığınız yerin bir anlamı olmalı. Her gittiğiniz yer sizin gibi bir öykü taşımalı… Eğer çok uzaklarda bir tatil keyfine sarılmış huzur istiyorsanız sizi Tayland’ın Krabi Adası’na alalım.

Krabi, Tayland’ın en popüler turizm bölgelerinden biridir. Dünyaca ünlü adaları, tertemiz denizi, kumsalları ile gezi severlerin diline destan olmuştur. Bunların yanı sıra hem karadan, hem de denizden yükselen kalker tepeleri Krabi için benzersiz bir turist destinasyonu oluşturmaktadır.

Müslüman nüfusun yoğun olduğu bu bölgenin kültürel özellikleri de Tayland’ın geri kalanından farklı olmakla birlikte bizim kültürümüzden de çok ayrı değil.

Bölgenin merkezi olan Krabi Town turist çekebilen bir yer değildir ancak önemli bri geçiş güzergâhı oluşturmaktadır. Buradan hareketle sadece tekneyle ulaşabilen bir doğa harikası olan Railay‘e veya kaya tırmanıcısı merkezi olan Ton Sai‘ye ulaşmak mümkün.

Kendine has mutfağı, renkli ve hareketli gece hayatıyla canlı alışveriş alanları da doğal güzelliklerinin yanı sıra canınızın sıkılmasını önleyecek avantajlarından.

Eğer resimlerini inceleyeceğiniz bu adaya gitmek isterseniz şimdiden rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu aylarda çok yağış alan ve yıllık ortalama sıcaklığı 27 derece olan bu yer için en güzel ziyaret ayları Şubat ve Kasım arası…

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir