Kenan Sofuoğlu İtalya’daki Yarışı Zirvede Tamamladı!

Dünya Turizm Gelirleri Sıralaması
1 Mayıs 2016
Vizyona Girmesi Heyecanla Beklenen Filmler
1 Mayıs 2016

Dünya Supersport Şampiyonası’nda mücadele eden Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İtalya’da düzenlenen sezonun 5. yarışı olan İmola yarışında birinci olarak genel klasmanda 86 puanla zirvedeki yerini aldı.

İtalya’nın Bologna kentinde yer alan 4.936 metreli Imola Pisti’nde koşulan Dünya Supersport Şampiyonası’nn 5. yarışında rakiplerini geride bırakarak 25 puanın sahibi olan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, damalı bayrağı ilk gören isim olurken genel klasmanda 86 puanla liderliği ele geçirdi.

Yarışa ikinci sırada başlayan Kawasaki Pucetti takımı sürücüsü Kenan Sofuoğlu, üçüncü sıradaki takım arkadaşı Krummenacher’in motosikletinden dökülen yağın pisti kirletmesi sebebiyle 2. turda yarışın durdurulmasının ardından mücadelenin ikinci startından sonra MV Agusta Reparto Corse takımından Cluzel’i geçerek liderliğe yükseldi. Bu galibiyetle bu sezon ikinci, Supersport kariyerinde ise 34. zaferini elde etmiş oldu.

Sofuoğlu’nun ardından 1.4 saniye arkasındaki Jules Cluzel ikinci olurken, 3 saniye gerisindeki Patrick Jacobsen de yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Sezonun 5. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:

 1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 86
 2. Randy Krummenacher (İsviçre) – 71
 3. Jules Cluzel (Fransa) – 58
 4. Kyle Smith (Büyük Britanya) – 46
 5. Alex Baldolini (İtalya) – 44

Yorumunu bizimle paylaş

2 Comments

 1. Hacı Öztürk dedi ki:

  Kenan abi bizi yine şaşırtmadı 🙂

 2. Ali Yılmazhan dedi ki:

  Sakarya’mızın gururu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir