Özçekimde Artık Filtreler Yetmiyor Estetik İşlemleri Artıyor

Yemeye Kıyamayacağınız Adeta Sanat Eseri Olan Pastalar
17 Mayıs 2016
İnternette Reklam Yapanlar Vergi Ödeyecek
17 Mayıs 2016

Özçekim diğer popüler ifadesiyle selfie çılgınlığına her nesilden herkes dâhil olmuş durumda. Kusursuz görünümde fotoğraf istemekse yüz düzeltici filtrelerden sonra estetik cerrahlarına başvurmaya gidecek kadar artmış vaziyette.

Özçekimin hayatımıza girmesi ve son yıllardaki akımlarla üst düzeye ulaşması, yakın çekim fotoğraflarla kendimizi daha çok incelememizi sağladı. Özellikle alt açılardan yapılan özçekimler sonucunda araştırmalara göre kişilerin boyun, gıdı, ağız ve burun bölgelerindeki estetik görüntüden rahatsız oldukları ortaya çıktı. Yakın çekim fotoğraflarda burun olduğundan büyük, ağız ve dudaksa olduğundan daha küçük göründüğü için, insanlar yüz kusurlarını gideren filtrelerle durumu çözemeyince soluğu estetik alanında uzman doktorlarda aldı.

Estetik operasyonların günümüzde artık eskiye göre daha ulaşılabilir ve pratik olması da bu düşüncedeki insanların en ufak bir görünüm rahatsızlığını gidermek için hareket etmesini hızlandırıyor. Bu da içinde bulunduğumuz yüzyılın daha çok gündeme gelecek estetik ve teknolojik hastalığı gibi duruyor.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir