PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Muhteşem Tatlılar İçin Püf Noktaları
31 Mayıs 2016
Ucuz Tatil Hayal Değil
31 Mayıs 2016

Ülkemizde de özellikle e-ticaret işlemlerinde oldukça yoğun olarak kullanılan online bankacılık ve para aktarma hizmeti olan PayPal, yapmış olduğu resmi açıklama ile Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı.

BDDK’ya yapılan lisans başvurusunun kabul edilmemesinin ve ilgili kurumun PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma talimatının gerekçe olarak gösterildiği geri çekilme kararı sonrasında 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki PayPal müşterileri hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

PayPal’dan konu ile ilgili aşağıdaki şekilde açıklama geldi;

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur. Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Yapılan açıklamaya göre; 6 Haziran’a kadar PayPal hesaplarında bakiye olan Türk müşteriler, hesaplarındaki paraları kendi banka hesaplarına aktarabilecekler. Konuyla ilgili olarak PayPal Yardım Masası’nı ziyaret ederek, destek@paypal.com e-posta adresi üzerinden yardım talep ederek, ya da  444 77 01 veya +353 1 4369128 telefon numaralarından destek alabilirsiniz.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir