Sabahları Daha Kolay Uyanmanızı Sağlayacak 7 Tüyo!

Rafet El Roman’ın Eşi Evi Terk Etti
20 Haziran 2016
Gelmiş Geçmiş En Karizmatik Pozlar
21 Haziran 2016

Sabahları yatağınıza ve uykunuza kıyıp uyanamayanlardansanız bu yazı tam da size göre. Sabahları gerek gece geç yatmanız gerekse başka nedenlerle uyanamayışınızla okul, iş ve özel hayatınızda aksamalara sebep oluyorsa bu önerileri uygulamanızı tavsiye ederiz.

  1. Sabah yapmanız gereken planları geceden halledin. Mesela çantanızı hazırlayın, ertesi gün giyeceğiniz kıyafetleri tüm aksesuarlarıyla giysi dolabınızda ayrı bir askıda hazır bulundurun
  2. Sabahları ne yesem diye buzdolabı karşısında vakit öldürmek yerinde planınızı yapın ve mümkünse bir kısmını önceden hazırlayın. Mesela çay içecekseniz bardağı, şekeri ya da cornflakes için sütünüzü gevreğinizi kâsenizi akşamdan masaya koyabilirsiniz.
  3. Güzel bir uyku için pozitif ve mutlu şeyler düşünerek uykuya dalmayı deneyin.
  4. Uyanmanızı kolaylaştırmak için güneş ışığının odanıza kolaylıkla girebileceği tonlarda seçeceğiniz perdelerinizle güneşin enerjisi içinize dolacak ve sizi uyanmaya hazırlayacaktır.
  5. Güneş ışığı almanız beyninize uyanma sinyalleri gönderdiğinden uyku gözlüğünüzden vazgeçebilirsiniz.
  6. Erken yatarak vücudunuz için gerekli olan uykuyu alın ve gece bünyenizi rahatsız edecek yiyecekler yemekten de uzak durun.

Yataktan çıkabilmek için alarmı ertelemek yerine onu uzak bir yere koyun! 🙂

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir