Seri Katillerin İlk Kurbanlarını Hayvanlardan Seçtiğini Duymuş Muydunuz?

Joshua Slocum: Yüzme Bilmeden Dünya Turu Yapan İlk İnsan
20 Haziran 2016
Rafet El Roman’ın Eşi Evi Terk Etti
20 Haziran 2016

Seri katiller, kurbanlarını hep aynı şekilde aynı yöntemle öldüren ölüm makinalarıdır. Onlarla ilgili yapılan bir araştırmaya göre, dünya genelindeki seri katiller genellikle ilk kurbanlarını hayvanlardan seçerek birer prova yapmışlar.

İtalyan suç tarihinin öncülerinden Vincente Verzini, 12 kadını öldürdüğünde, ilk becerilerini kedileri boğarak kazandığını söylemiş.

Peter Kurten ya da bilinen ismiyle “Düsseldorf Vampiri” 50 kişilik cinayet listesinden önce köpeklere ve koyunlara işkence uygulamış, onlara tecavüz ettikten sonra da öldürmüş.

15 yaşına basmadan 5 çocuğun katili olan Christine Falling, çocukluğunu kedi cinayetleriyle dolu olarak geçirmiş.

15 yaşındaki Sakakibara da 11 yaşındaki Jun Hase’in başını gövdesinden ayırmadan hemen önce kedilerin başını kesip güvercinleri boğduğunu itiraf etmiş.

Annesini ve 2 kız kardeşini bıçaklayıp öldüren Luke Woodham, daha önceden köpeğini yakmıştı.

2 eşini de öldüren R. William Leonard’ın hobileri arasında kurbağaları ezmek ve otomobil motoruna kedi bağlamak vardı…

Katil Jack Bassenti, köpek yavrularını diri diri gömerdi.

Romanlara ve filmlere ilham kaynağı olan Jeffrey Dahmer ise, kedilerin iç organlarını inceledikten sonra bu yöntemi 17 erkek çocuğa da uygulamıştı.

Dedesini, büyükannesini, annesini ve karısını öldüren Edward Kemperer, çocukluk yıllarında kedileri ufak parçalara ayırırmış.

Boston canavarı olarak bilinen Albert de Salvo, bir kedi ile köpeği aynı kafese koyup aç bırakıp, birbirini yemelerini seyrettiğini itiraf etmiş. Salvo daha sonra ise 13 kadını boğarak öldürmüş.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir