Sıradışı İnsanlar: Ne Aşk Ama!

Yitirilmiş Uygarlıkların Kazanılmış Sesleri
26 Mayıs 2016
Türk Piyanistler İtalya’da Dünya 2’incisi Oldu
27 Mayıs 2016

Florida’da hastanelerden birinde doktordu Carl Tanzler… 1930 yılında 50 yaşlarındayken, 22 yaşındaki Kübalı Helena Hoyos’a hastanede görür görmez âşık oldu.

Ancak kadın tüberküloz yani verem hastasıydı. Deli divane aşık olduğu kadın için sayısız tedavi yöntemi deneyen Tanzler ne yazık ki başarısız oldu ve bir yıl sonra büyük aşkı vefat etti. Ancak asıl sıra dışı olay bundan sonra gelişti.

İçindeki aşığa dur diyemeyen doktor, sevdiğinin yokluğuyla başa çıkamayarak 2 yıl sonra bir gece kadının mezarına giderek naaşını çıkarttı. Eve geldiğinde telle kopmaması için kadını eklemlerinden bağladı. Göz çukurlarına camdan yapışmış gözler ekledi! Bunlarla da yetinmeyerek saç derisini kazıyıp peruk taktı, kadını yer yer mumyaladı ve güzelce takılarını takarak giydirdi. Kokmasını engellemek içinse her gün parfüm banyosuyla hayatının aşkını yıkadı.

7 yıl boyunca böyle yaşayan doktor, 1940 yılında sırrını yitirdi ve polis tarafından tutuklandı. Zihinsel olarak bir sıkıntısı olmadığı tespit edildi. Tanzler sonrasında kendi ölümüne kadar Helena’nın maskı ile yaşadı. Ne aşk ama değil mi?

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir