Sosyal Medya Ve Akıllı Telefonlar Modayı Nasıl Etkiliyor?

Zihninizi Rahatlatırken Geliştirecek Basit Öneriler
27 Haziran 2016
Heykeltıraşların Sokaklara Armağanları
27 Haziran 2016

Artık herkesin elinde akıllı telefon ve kendi hesaplarıyla kullandıkları pek çok sosyal ağ var. Sosyal medya uygulamalarıyla birbirlerinin üzerindeki moda unsurlarının fotoğraflara yansımasından etkilenip etiketlenen mağazalara göre kendilerine kıyafet arayışına giren insanlar, firmaların analistlerine göre çok farklı moda akımlarına doğru yol almaktalar.

Bu ilgiyle birlikte gelişen online mağazacılık hem alıcı hem de satıcı için ne kadar kolay ve pratik olsa da müşterilerin ürün detaylarını akıllı telefonlardaki fotoğraflardan gerçeği kadar etkin görememesi, kaliteli ürünü ve kendine yakışanı bulmasını oldukça etkiliyor.

Başkalarının üzerinde bir fotoğrafta görüp “like”ladıkları ürünler doğrudan satışları alt üst edebiliyor. Bir moda akımını yönlendiren, Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf olabiliyor. Kitleler etkilenmeye devam ettikçe sosyal medya da her şey üzerinde gücünü çok daha fazla arttırıyor.

Markaların online satış sorumlularına göre, “like”ların etkisiyle satın alınmış e-ticaret ürünlerinde sürekli iade ve değişim işlemleri yaşanıyor. Ancak buna rağmen, satışlarda hiçbir düşüş olmadığı gibi günden güne de artarak devam ediyor.

Markalar bu stratejiyi kullanarak çok takipçisi olan fenomenlere ürün hediye ederek ya da onlara ortak projelerle koleksiyon dizayn ettirerek satışlarını arttırma yoluna gidiyor. Her ne şekilde olursa olsun, akıllı telefonların sosyal medyayla yarattığı etki, günlük trendlerimiz üzerinde ciddi rol oynuyor.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir