TÜBİTAK, Genç Beyinleri Bilim ve Teknolojide Yarışmaya Çağırıyor

Aenean ligula mol stie viverra quae melesua porta
12 Mart 2014
Antalya Olympos Tatil İçin Harika Bir Yer!
24 Nisan 2016

TÜBİTAK, üniversite öğrencilerine yönelik üç ayrı yarışma çağrısı yaptı. Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması, Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması, Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmaları bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmasına bu yıl yeni bir kategori eklendi: “Bilim Merkezi Sergi Ünitesi Tasarımı.”

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB), ülkemizin ihtiyaç duyduğu öncelikli araştırma alanlarında üniversite öğrencilerini çalışmalar yapmaya özendirmek, üniversite öğrencilerine kariyerlerinin başında bilime, ekonomiye ve sanayiye katkı sağlayan projelere imza atma olanağı sunmak amacıyla sanayi, girişimcilik ve yenilikçilik, yazılım alanlarında üç ayrı yarışma düzenledi.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan “2241/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması”, “2238 Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması” ve “2242 Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmaları” için öğrenciler en fazla üç kişiden oluşan ekiplerle e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden 4 Nisan-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında online başvuru yapabilecekler.

Değerlendirme süreci sonucunda Final Sergisine kalmaya hak kazanan öğrencilerin projeleri bir anlamda görücüye çıkacak ve projeler katılımcılar tarafından incelenecek, proje sahipleri ile hayata geçirilebilmesi tartışılacak. Aynı zamanda ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşan jüriler tarafından yapılacak değerlendirme sonrası derece alan projeler belirlenecek. Dereceye giren proje sahiplerine ve danışmanlarına para ödülleri verilecek.

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir