Türk Piyanistler İtalya’da Dünya 2’incisi Oldu

Sıradışı İnsanlar: Ne Aşk Ama!
27 Mayıs 2016
Ziraat Türkiye Kupası’nı Galatasaray Kaldırdı
27 Mayıs 2016

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden Pınar İstemi ve Benan Dalkıran, hem kendileri hem de ülkemiz için büyük bir başarıya imza attı. İtalya’ da düzenlenen ve dünya çapında müzisyenlerin katıldığı 26. Uluslararası Genç Müzisyen Yarışması Città di Barletta tarafından Pınar ve Benan oda müziği duo dalında 2.lik ödülünü aldılar.

3. sınıf öğrencisi Pınar İstemi 7 yaşında, yüksek lisans öğrencisi Benan Dalkıran da 8 yaşında müziğe büyük bir aşkla başladı. Her ikisi de küçük yaşta piyano eğitimi aldıktan sonra, kariyerlerine de bu yolda devam etmeye karar verdi. Genç yetenekler, ilk kez katıldıkları uluslararası müzik yarışmasından ödülle dönmeyi de başardı. Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Paolo Susanni’nin katkı ve destekleriyle İtalya’nın Barletta şehrinde düzenlenen 26. Uluslararası Genç Müzisyen Yarışması Città di Barletta’da oda müziği duo dalındaki başarılarını yedi gün yirmi dört saatlik çalışmalarına borçlu olduklarını söylediler.

Çalışmalarına kaldıkları yerden yine birlikte fikir alışverişlerinde bulunarak devam etmek istediklerini ikili, “Bundan 2 yıl önce birlikte müzik yapmaktan çok büyük keyif aldığımızı fark ettik. Birlikte müzik yapmak birlikte nefes almak gibidir. Bireysel düşünmeden, tüm zorlu adımları birlikte atmanız gerekir. Bu nedenle özellikle yarışmadan önceki dönemlerde 7×24 birlikte çalıştık, beraber fikir alışverişinde bulunduk. Şu anda iyi bir takım olduğumuzu düşünüyoruz. İlk büyük ödülümüzü aldık. Bundan sonraki çalışmalarımız da bu yönde olacak.” şeklinde ifade etti. Başarıları daim olsun!

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir