Türkiye Tek Yürek Oldu: EURO 2016 Boyunca Eyfel’i Kırmızı Beyaza Boyayacağız!

Tuz İle Yapılan Muhteşem Çizimler
11 Haziran 2016
Milli Maç Öncesi Mücadele İçin Usta İsimlerden Yapılan Yorumlar
12 Haziran 2016

Euro 2016 macerası, dün yapılan Fransa – Romanya açılış maçıyla startını verdi. Tüm Dünya’nın heyecanla izlediği turnuva kapsamında ülkece tek yürek olarak milli takımımızın yarın Hırvatistan ile yapacağı ilk mücadeleyi bekliyoruz.

Fransa’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda bu yıl heyecan, sosyal medyaya da sıçradı. Fransa’nın turnuva boyunca mikroblog sitesi Twitter üzerinde kullanılacak hashtag ve emoji reytingine göre Eyfel Kulesi’nin renginin değiştirileceğinin açıklanmasının ardından Türk taraftarlar, desteğini ilk olarak sosyal medyada göstermeye başladı.

Euro 2016

Eyfel Kulesi’ni kırmızı beyaza boyamak için adeta taarruza geçen Türk futbolseverler, #TUR ve #BizBittiDemedenBitmez hashtaglerini Twitter’da yoğun olarak kullanmaya devam ederken dün hem Fransa – Romanya maçının etkisi hem de ev sahibi olmanın avantajıyla Eyfel’i renklendirme yarışında Fransa, kazanan olurken; bugün gün boyunca Eyfel mavi, beyaz ve kırmızıya büründü.

Fakat dünden itibaren hız kazanan Türk desteği ile şu anda etkinliğin bugün için bitmesine 2 saat kala %50,3 oranı ile Türkiye‘nin üstünlüğü bulunuyor.

Euro 2016

Şuanda en yakın rakibi; %9,5 ile Galler ve %8,3 ile İngiltere olan ülkemize Twitter üzerinden destek vermek için turnuvayla ilgili olacak şekilde gönderdiğiniz tweetlerin sonuna #TUR yazmanız yeterli olacak.

Ayrıca Euro 2016 boyunca Eyfel’i renklendirme yarışında ülkemizin ve diğer ülkelerin oranlarını canlı olarak buradan takip edebilirsiniz.

Okursun ailesi olarak milli takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diler, herkese futbolun keyfini yaşayacağı heyecan dolu bir Euro 2016 geçirmesini dileriz.

 

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir