Ucuz Tatil Hayal Değil

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!
31 Mayıs 2016
Dünyanın En Fanatik Taraftarı Türkler!
31 Mayıs 2016

Havalar ısındıkça siz de kendinizi sahilde kokteylinizi yudumlarken hayal ediyorsanız, masrafları en az hasarla atlatarak huzur içinde tatilinizi yapabilirsiniz.

Hem yerli hem de yabancı tatil sitelerinin pek çoğunu bünyesinde toplayan avantajix.com kurucularından Güçlü Kayral, aile bütçesi için önemli olan tatil harcamalarının en aza indirmek için tüyolar verdi.

Öncelikle rezervasyonu internet üzerinden yapmalısınız. Farklı sitelerdeki hem rekabet hem de kampanyalar sayesinde gideceğiniz yerlere dair tüm detayları bir arada görebilir, sizin için en uygun konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Erken rezervasyon için üşengeçlik yapmayın. Çünkü bu sayede harcamalarınızı yarı yarıya indirebilir. Böylece hem otelinizi hem de yolculuk biletlerinizi çok cüzi rakamlarla ayarlayabilirsiniz.

Son dakika fırsatları takip edilmeli. Erken rezervasyonu işiniz, planlarınız nedeniyle kaçırdıysanız, acentaların son dakika indirimleri, turlardaki son koltukları takip için son dakika sitelerini incelemelisiniz.

Mutlaka karşılaştırma yapın. Oteller acentalarla ayrı ayrı anlaşma yaptıkları için fiyatlarda farklılıklar olabilir. Karşılaştırmalı siteler kullanarak aynı kalitede daha ucuz tatil yapabilirsiniz.

Satın almalarınızı cashback sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Son yıllarda para iadeli alışveriş (cashback)  siteleri online alışverişin olmazsa olmazı oldu. Bu siteleri tercih ederek ekstra nakit para kazanma imkânı sağlayabilirsiniz.  Kazanacağınız parayla da belki daha güzel bir otelde konaklayabilirsiniz…

Sakin sezonlar tercih ederseniz daha mutlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer izinlerinizi ya da planlarınızı bayram, okul tatili, özel günler gibi tarihlere denk getirmezseniz, masraflarınızın ciddi şekilde düştüğünü göreceksiniz. Başka vaktiniz yoksa yine erken rezervasyonları deneyebilirsiniz.

 

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir