WTA seviyesinde finale çıkan ilk Türk tenisçi: Çağla Büyükakçay

Ünlü Mekan Cahide Yıkıldı
24 Nisan 2016
Google’ın En İyi Chrome Eklentileri
24 Nisan 2016

İstanbul Cup yarı finalinde İsviçreli rakibi Stefanie Voegele’i 6-0 ve 7-5 ile geçen Çağla Büyükakçay WTA seviyesinde finale çıkan ilk Türk tenisçi oldu.

2016’da gösterdiği başarılı performansı İstanbul Cup’ta zirveye çıkaran Çağla Büyükakçay, Stefenie Voegele karşısında set vermeden finale yükseldi ve Türk tenis tarihinde bir ilki başardı

Dünya 116 numarası olan rakibi karşısında ilk sete fırtına gibi başlayan Çağla Büyükakçay, rakibinin servisini kırarak maça başladı ve sonraki oyunları da kazanarak yarı finale bagel ile başladı, 6-0.

İkinci sete de servis kırarak başlayan Çağla, kendi servisinde de hata yapmadı ve 2-0 öne geçti. Maçtaki ilk oyununu alan Voegel duruma 2-1’e getirdi ve maçta yakaladığı ilk servis kırma puanını değerlendirerek durumu 2-2’ye getirdi. Çağla geri adım atmadı. Rakibinin servisini sette ikinci kez kırarak 3-2 öne geçen 26 yaşındaki tenisçi, avantajını fazla koruyamadı. 3 oyunluk seri yakalayan Voegel durumu 5-4’e getirdikten sonra rakibine aynı şekilde cevap veren Çağla, ikinci seti de 7-5 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Haber: Eurosport

Yorumunu bizimle paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir